Polska Anglia

  Turniej TARNOVIA CUP 2018

  Turniej TARNOVIA CUP 2018
  Turniej TARNOVIA CUP 2018
  Turniej TARNOVIA CUP 2018
  Turniej TARNOVIA CUP 2018
  Turniej TARNOVIA CUP 2018
  Turniej TARNOVIA CUP 2018
  Turniej TARNOVIA CUP 2018
  Turniej TARNOVIA CUP 2018
  Turniej TARNOVIA CUP 2018

  W turnieju Tarnovia CUP 2018 w szpadzie dziewcząt i chłopców wzięło udział ponad stu trzydziestu zawodników z czternastu polskich klubów. Zawody rozgrywano w pięciu kategoriach wiekowych: skrzaty, zuchy, dzieci, młodzik i junior młodszy.

  W sobotę ceremonię otwarcia dokonała pani Ewa Noszczyńska- Szkurat, I zastępca Wójta Gminy Tarnowo Podgórne. Zawodnicy UKS Atlas Tarnowo Podgórne największe sukcesy odnieśli w kat. dzieci dziewcząt. Pierwsze miejsce zajęła Hania Depta, trzecie Gabriela Ciborowska, siódme Kaja Patoleta, dziesiąte Maria Wojno oraz czternaste Hania Hałas.

  Dobrze walki zanotowały również najmłodsze zawodniczki - Nina Fiałkowska i Hanna Ciborowska. Dziewczyny w kategorii skrzatów zajęły trzecie równorzędne miejsce. Ich klubowa koleżanka Natalia Walter w tej samej kategorii była piąta. 

  W kat. zuchy wystartowała tylko Olga Wojno, która ostatecznie była jedenasta. W kat. młodziczek na jedenastym miejscu uplasowała się Oliwia Zimińska, a na osiemnastym Dominika Uchman. Nikola Jakubowicz startująca w kat. juniorek młodszych była szósta, Aleksandra Schwarz ósma, a Dominika Szwedek dziesiąta. Juniorzy młodsi Adam Patoleta i Aleksandr Szwedek zajęli kolejno miejsca siódme i jedenaste, a młodzicy - Wiktor Wołoszczak, Paweł Matuszewski i Jakub Malec – uplasowali się na szesnastym, siedemnastym i dwudziestym drugim miejscu. W kat. zuchów UKS Atlas reprezentowali Wiktor Baca i Wojciech Pietrzak. Obaj zajęli równorzędne siódme miejsca. W najmłodszej kategorii skrzatów Stefan Bryła był siódmy, a Filip Hałas ósmy.

  Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami i medalami. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki z nadrukiem zawodów i gorący posiłek.

  Następnego dnia odbyły się Mistrzostwa Okręgu Juniorów Młodszych we florecie i szpadzie. W rywalizacji zmierzyli się zawodnicy wielkopolskich klubów z roczników 2002-2006. Otwarcia zawodów dokonał Tadeusz Czajka Wójt Gminy Tarnowo Podgórne i  Jan Wachowiak Prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Szermierczego. W zawodach wystartowało wiele utalentowanych zawodniczek i zawodników, którzy mają na swoim koncie starty w zawodach międzynarodowych rozgrywanych w kraju i za granicą. toteż rywalizacja była zacięta i stała na wysokim poziomie.

   

  Zawody odbyły się 14 i 15 kwietnia br. w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym i były współfinansowane przez Gminę Tarnowo Podgórne.