Polska Anglia

  Trzymamy kciuki za Sonię

  Trzymamy kciuki za Sonię

  Aktualizacja:
  Sonia Pieczyńska wraz z koleżankami przeszła do finału w Drużynowych Mistrzostwach Europy w tenisie ziemnym, które w ostatni weekend rozgrywały się we Włoszech. Gratulujemy!
  Kolejny etap rozgrywek odbędzie się 9 sierpnia na Korsyce.

  ------------------------------------------------

   

  - Kto wyrośnie z Sonii? - takie pytanie możemy sobie zadać obserwując osiągnięcia 12-letniej  tenisistki Sonii Pieczyńskiej, zawodniczki, która w 2017 roku już zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym w grze deblowej oraz brązowy w grze singlowej. Dziewczyny, która po raz kolejny została powołana do Kadry Polski, by reprezentować nasz kraj w Drużynowych Mistrzostwach Europy do lat 12 rozpoczynających się właśnie we Włoszech.

  Sonia trenuje  tenis ziemny od szóstego roku życia, stawiając pierwsze kroki w Klubie Sportowym Kros w Tarnowie Podgórnym, gdzie była szkolona przez trenerów Krzysztofa Żarnowskiego i Dawida Tomczaka, od których otrzymała wsparcie i uznanie dla talentu. Obecnie nad rozwojem Sonii czuwa trener o ogromnym doświadczeniu Dariusz Piter.

  Sonia wcześnie zorientowała się, że tenis to jej wielka pasja. Rozpoczęła regularne treningi, bierze  udział w turniejach, na których zdobywa zaszczytne miejsca na podium zdobywając szereg złotych, srebrnych oraz brązowych medali na Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych. Obecnie zajmuje 2. miejsce w Polsce w kategorii wiekowej do lat 12.

  Takie sportowy tryb życia to trudne zadanie dla młodego człowieka. Wymaga od zawodnika dyscypliny, rezygnacji z wielu przyjemności i rozrywek, bo wielką pasję trzeba przecież połączyć z  obowiązkami ucznia. Jednak i tu może liczyć na zrozumienie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym.

  Mamy nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy młodej mieszkanki naszej Gminy będzie coraz głośniej. Nasza Gmina, śledząc rozwój i postępy w osiągnięciach sportowych  Sonii, wspiera dalszy jej rozwój i doskonalenie  talentu.

  Soniu, trzymamy kciuki!


  ARz

   

  ARz