Polska Anglia

  Sympatyczne wolontariuszki w naszym Urzędzie

  Sympatyczne wolontariuszki w naszym Urzędzie

   

  Marzena Dębska i Weronika Szulc z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Baranowie, prowadzonych przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin ROKTAR, są wolontariuszkami w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne. Do końca listopada pomagają w bieżącej pracy Urzędu: przygotowują sale konferencyjne na spotkania Wójta oraz salę sesyjną na posiedzenia Rady Gminy, pieczętują koperty przygotowują materiały wykorzystywane w promocji Gminy.  Opiekunem wolontariuszy jest Izabela Grześkowiak z WTZ w Baranowie.

  Inni uczestnicy Warsztatów w Baranowie – Mateusz Tomczak i Tomasz Miśko – pomagali w ramach wolontariatu posprzątać teren wokół świetlicy w Baranowie przed uroczystym jej otwarciem.

  Wolontariat jest efektem włączenia się przez naszą Gminę w projekt „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej”, prowadzony przez Wielkopolską Radę Koordynacyjną. Działania są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Każdy z wolontariuszy uczestniczących w projekcie powinien przepracować 40 godzin.

  ARz