Polska Anglia

  Świąteczne kręgle

  Świąteczne kręgle
  Świąteczne kręgle
  Świąteczne kręgle
  Świąteczne kręgle
  Świąteczne kręgle
  Świąteczne kręgle
  Świąteczne kręgle
  Świąteczne kręgle
  Świąteczne kręgle

  Tradycyjnie tuż po świętach Bożego Narodzenia odbył się świąteczny turniej kręglarski dla dzieci i młodzieży. W zawodach, które odbywały się w terminie 28-29 grudnia 2017 r. wystartowało blisko 110 zawodniczek i zawodników.

  Pierwszego dnia do rywalizacji w Świątecznym Turnieju kręglarskim stanęły dzieci w kat. dziewczynek i chłopców. W zawodach wzięły udział reprezentacje klubów: KS Start Gostyń, KS Wrzos Sieraków, KS Czarna Kula Poznań, KK Dziewiątka Wronki oraz gospodarze KS OSiR Vector Tarnowo Podgórne. W kategorii dziewczynek zwyciężyła Maria Pajor z Amica Wronki. Drugie miejsce zajęła Gabrysia Gdowska z OSiR Vector, a trzecie Oliwia Pospieczna (Amica Wronki). Miejsca 4-6 zajłęy kolejno: Wiktoria Wąsala (OSiR Vector), Jagoda Rainka (9.Wronki) i Zofia Goździk (OSiR Vector). Wśród chłopców zwyciężył zawodnik Startu Gostyń - Dominik Dutkiewicz. Na drugim miejscu podium stanął Jan Podolski z Wrzosu Sieraków, a na trzecim Marcel Piasta z Czarnej Kuli. Miejsca za podium zajęli: Damian Nowak (Czarna Kula), Bartosz Konieczny (9.Amica) i Kacper Semkło (Wrzos Sieraków). Jutro kolejny dzień rozgrywek w kat.: młodziczka, młodzik, juniorka młodsza i junior młodszy.

  Drugi dzień świątecznego turnieju kręglarskiego, upłynął pod znakiem rywalizacji w kat. młodziczka, młodzik, juniorka młodsza i junior młodszy. W pierwszej kat. zwyciężyła Iwona Dziamska z OSiR Vector Tarnowo Podgórne. Drugie miejsce zajęła zawodniczka Amica Wronki Julia Konieczna. Na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Banaszak ze Startu Gostyń. Miejsca za podium zajęły kolejno: Maja Wąsala i Marta Stachowiak z OSiR Vector oraz Emilia Konieczna z Wronek. Wśród młodzików zwyciężył Kevin Prętki z 9. Amica Wronki. Drugie miejsce wywalczył jego klubowy kolega Krzysztof Przewoźny, a trzecie Artur Dziamski z OSiR Vector. Miejsce czwarte zajął Michał Bonk z OSiR Vector, piąte – Maksymilian Kmieciak z Wrzosu Sieraków, a szóste – Marcin Fraś z Wronek. Najlepszymi juniorkami młodszymi okazały się zawodniczki  Amica Wronki. Na podium stanęły: Wiktoria Jądrzyk, Weronika Roszak i Sandra Szczepska, a miejsca 4-6 zajęły: Jagoda Dziamska (OSiR Vector), Julia Paszyk (Amica Wronki) i Natalia Nowak (Wrzos Sieraków). W kat. junior młodszy triumfował Jan Klemenski z Wronek. Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Byliński z OSiR Vector, a na trzecim Mateusz Grzywaczewski . Czwarte miejsce zajął Mateusz Sawala z Wronek, piąte Jakub Cwojdziński z OSiR Vector, a szóste Łukasz Kasprzak.