Polska Anglia

Świąteczne kręgle

Tradycyjnie tuż po świętach Bożego Narodzenia odbył się świąteczny turniej kręglarski dla dzieci i młodzieży. W zawodach, które odbywały się w terminie 28-29 grudnia 2017 r. wystartowało blisko 110 zawodniczek i zawodników.

Pierwszego dnia do rywalizacji w Świątecznym Turnieju kręglarskim stanęły dzieci w kat. dziewczynek i chłopców. W zawodach wzięły udział reprezentacje klubów: KS Start Gostyń, KS Wrzos Sieraków, KS Czarna Kula Poznań, KK Dziewiątka Wronki oraz gospodarze KS OSiR Vector Tarnowo Podgórne. W kategorii dziewczynek zwyciężyła Maria Pajor z Amica Wronki. Drugie miejsce zajęła Gabrysia Gdowska z OSiR Vector, a trzecie Oliwia Pospieczna (Amica Wronki). Miejsca 4-6 zajłęy kolejno: Wiktoria Wąsala (OSiR Vector), Jagoda Rainka (9.Wronki) i Zofia Goździk (OSiR Vector). Wśród chłopców zwyciężył zawodnik Startu Gostyń - Dominik Dutkiewicz. Na drugim miejscu podium stanął Jan Podolski z Wrzosu Sieraków, a na trzecim Marcel Piasta z Czarnej Kuli. Miejsca za podium zajęli: Damian Nowak (Czarna Kula), Bartosz Konieczny (9.Amica) i Kacper Semkło (Wrzos Sieraków). Jutro kolejny dzień rozgrywek w kat.: młodziczka, młodzik, juniorka młodsza i junior młodszy.

Drugi dzień świątecznego turnieju kręglarskiego, upłynął pod znakiem rywalizacji w kat. młodziczka, młodzik, juniorka młodsza i junior młodszy. W pierwszej kat. zwyciężyła Iwona Dziamska z OSiR Vector Tarnowo Podgórne. Drugie miejsce zajęła zawodniczka Amica Wronki Julia Konieczna. Na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Banaszak ze Startu Gostyń. Miejsca za podium zajęły kolejno: Maja Wąsala i Marta Stachowiak z OSiR Vector oraz Emilia Konieczna z Wronek. Wśród młodzików zwyciężył Kevin Prętki z 9. Amica Wronki. Drugie miejsce wywalczył jego klubowy kolega Krzysztof Przewoźny, a trzecie Artur Dziamski z OSiR Vector. Miejsce czwarte zajął Michał Bonk z OSiR Vector, piąte – Maksymilian Kmieciak z Wrzosu Sieraków, a szóste – Marcin Fraś z Wronek. Najlepszymi juniorkami młodszymi okazały się zawodniczki  Amica Wronki. Na podium stanęły: Wiktoria Jądrzyk, Weronika Roszak i Sandra Szczepska, a miejsca 4-6 zajęły: Jagoda Dziamska (OSiR Vector), Julia Paszyk (Amica Wronki) i Natalia Nowak (Wrzos Sieraków). W kat. junior młodszy triumfował Jan Klemenski z Wronek. Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Byliński z OSiR Vector, a na trzecim Mateusz Grzywaczewski . Czwarte miejsce zajął Mateusz Sawala z Wronek, piąte Jakub Cwojdziński z OSiR Vector, a szóste Łukasz Kasprzak.