Polska Anglia

  Rocznicowo w Lusowie, dożynkowo w Tarnowie

  Rocznicowo w Lusowie, dożynkowo w Tarnowie

  Msze św. rozpoczną obydwie niedzielne uroczystości. Muzeum Powstańców  Wielkopolskich zorganizowało obchody w 90 rocznicę bitwy warszawskiej. Z kolei Kółko Rolnicze jest organizatorem dożynek w Tarnowie Podgórnym.

  Rocznicowo w Lusowie. 90 rocznica bitwy warszawskiej, zwanej cudem nad Wisłą, zostanie upamiętniona w Lusowie. Organizatorem jubileuszu jest Muzeum Powstańców Wielkopolskich. O godzinie 10.30 w miejscowym kościele odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny. Godzinę później na grobie gen. J. Dowbora Muśnickiego, przywódcy powstania wielkopolskiego, zostaną  złożone kwiaty przez przedstawicieli władz samorządowych. W południe, w muzeum zaplanowany jest wykład Józefa Grajka, prezesa Towarzystwa Pamięci  gen. J. Dowbora Muśnickiego i radnego Gminy Tarnowo Podgórne. Muzeum zaprasza.

  Dożynkowo w Tarnowie Podgórnym.
  Msza św. o godzinie 12.00 w kościele w Tarnowie Podgórnym rozpocznie uroczystości dożynkowe organizowane przez Kółko Rolnicze. Uroczystość kontynuowana będzie pod tablicą, gdzie nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych, zostaną złożone wiązanki i wygłoszone przemówienia. Zwieńczeniem będzie strzelanie. Dożynki odbywają się pod patronatem honorowym Tadeusza Czajki, Wójta Gminy Tarnowo Podgórne.

  AM