Polska Anglia

  Odkodowany po raz czwarty

  Odkodowany po raz czwarty

  Przed nami IV edycja konferencji Odkodowany Biznes Odkodowany Samorząd, która odbędzie się 20 kwietnia w Hotelu 500 Tarnowie Podgórnym. Wydarzenie organizują wspólnie Gmina Tarnowo Podgórne i Tarnowskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców.

  Wzorem lat ubiegłych zaproszenie do udziału kierowane jest przede wszystkim do samorządowców, przedsiębiorców, ekspertów gospodarczych oraz przedstawicieli instytucji doradczych. – Na konferencji mamy przyjemność gościć liderów. To z jednej strony kierujący lokalnymi społecznościami prezydenci, burmistrzowie i wójtowie, z drugiej zaś kadra zarządzająca przedsiębiorstwami – mówi Wójt Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka. – Dlatego w pierwszej części spotkania chcemy skupić się na roli nowoczesnego lidera w procesie nawiązywania i rozwijania współpracy pomiędzy tymi grupami.

  Następnie uczestnicy pochylą się nad zasadami komunikacji między administracją a przedsiębiorcami. Te dwie grupy są bowiem często postrzegane jako dwa oddzielne światy, w których obowiązują pozornie różne modele współpracy. Takie podejście utrudnia nawiązywanie i utrzymywanie partnerskich relacji. Konferencja Odkodowany ma zatem pomóc w zrozumieniu zasad budowania pomostów poprzez poznanie języka i systemu wartości partnerów rozmów.

  Kontakty na płaszczyźnie samorządowo-biznesowej prowadzą liderzy, którzy z natury są silnymi osobowościami – mówi Bartosz Majda, Prezes Tarnowskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców. – Dlatego podczas konferencji zastanowimy się jakie cechy charakteru pozytywnie wpływają na skuteczność komunikacji, a co za tym idzie sprzyjają realizacji wspólnych i indywidualnych celów organizacji reprezentowanych w dialogu.

  Konferencję otworzy wykład na temat aktualnej sytuacji gospodarczej wygłoszony przez prof. Witolda Orłowskiego, ekonomistę, publicystę i rektora Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Program konferencji znajduje się na stronie www.odkodowany.pl

   

  ARz