Polska Anglia

  Obszar ograniczonego użytkowania

  Obszar ograniczonego użytkowania

  Szanowni Państwo!

   W związku z uchwałą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 30 stycznia 2012 roku, dotyczącą powstania obszaru ograniczonego użytkowania wokół Portu Lotniczego Poznań-Ławica,  przekazujemy Państwu narzędzie, które umożliwi każdemu zainteresowanemu przebiegiem obszaru jego samodzielną weryfikację.  Właściciele nieruchomości, którzy mieszkają w pobliżu lotniska, mogą sprawdzić przy pomocy komputera z dostępem do Internetu, czy ich dom znajduje się w OOU.  Podając adres zamieszkania lub numer działki uzyskujemy informację, czy dany teren objęty jest obszarem i w której strefie obszaru znajduje się nieruchomość.


  Poglądowa instrukcja korzystania z map z naniesionym obszarem ograniczonego użytkowania.

  Dla Mieszkanców Poznania:

  Wpisujemy w wyszukiwarkę adres lub klikamy: http://www.city.poznan.pl/mapa_geopoz/ 

  Pojawia się możliwość wyboru dwóch map, klikamy ikonę mapy po lewej stronie MAPA MIASTA i przechodzimy do kolejnej strony, gdzie musimy kliknąć na napis MAPA MIEJSKA – OTWÓRZ.  Otworzy się nowe okno z mapą. Po wczytaniu się mapy wraz z warstwami, musimy zwrócić uwagę, czy po lewej stronie, w wyszczególnionych warstwach mapy, zaznaczona jest warstwa opisana jako „Sejmik  Województwa Wielkopolskiego”, a w niej „Obszar ograniczonego użytkowania lotniska”, jeśli nie – musimy na nią kliknąć i zaznaczyć.  Po wczytaniu mapy w górnym pasku wybieramy opcję SZUKAJ i dalej kryterium szukania: punkt adresowy, działki.  Po dokonaniu wyboru i kliknięciu przycisku OK potwierdzającego szukanie, system znajduje lokalizację i pokazuje ją na mapie. Gdy kursor znajdzie się w szukanym miejscu, pojawia się informacja uwzględniająca obszar ograniczonego użytkowania.


  Dla Mieszkańców Gminy Tarnowo Podgórne:

  http://poznanski.e-mapa.net/

  Wpisujemy w wyszukiwarkę adres lub klikamy:

  Po pojawieniu się mapy, obszar ograniczonego użytkowania jest widoczny jako pomarańczowe zaznaczenie. Aby znależć  swoją nieruchomość, szukamy ramki z napisem SZUKAJ , która znajduje się po prawej stronie nad mapą. Po kliknięciu na ramkę SZUKAJ, pojawią się zakładki, z których  wybieramy ADRESY i dalej, rozwijanego menu wybieramy interesujący nas adres. Po dokonaniu wyboru, klikamy kursorem na przycisk SZUKAJ.  Po zatwierdzeniu wyboru, program znajdzie miejsce i pokaże, czy nieruchomość znajduje się w obszarze ograniczonego użytkowania.

   Uchwała dotycząca powstania obszaru ograniczonego użytkowania wejdzie w życie dnia 28 lutego 2012 roku. Na początku marca przkekażemy Państwu informację dotyczącą spotkania w sprawie odszkodowań przedstawicieli Portu Lotniczego Poznań-Ławica z Mieszkańcami Gminy Tarnowo Podgórne oraz Poznania.

   W przypadku pytań, prosimy o kontakt z przedstawicielem Portu pod numerem telefonu: 669654760 oraz przesłanie pustego maila na adres oou@airport-poznan.com.pl,  dzięki czemu będą otrzymywać Państwo bieżące informacje na temat obszaru ograniczonego użytkowania oraz odszkodowań.


  Pliki do pobrania:

  Instrukcja mapy OOU (.doc)
  Instrukcja mapy OOU (.pdf)
  Granice OOU (.jpg)