Polska Anglia

    Medaliści

    Medaliści
    Medaliści
    Medaliści
    Medaliści
    Medaliści
    Medaliści
    Medaliści
    Medaliści
    Medaliści
    Medaliści
    Medaliści
    Medaliści
    Medaliści
    Medaliści
    Medaliści
    Medaliści
    Medaliści
    Medaliści
    Medaliści
    Medaliści
    Medaliści

    Sześćdziesiąt sześć nagród wręczył wczoraj Wójt Gminy Tarnowo Podgórne sportowcom i trenerom, którzy zdobyli medale Makroregionalnych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

    Uroczyste spotkanie odbyło się w tym roku po raz piaty. Tradycyjnie Wójt wręczył statuetki dla sportowca i trenera roku. Tym razem zostali nimi Julita Jagodzińska i Piotr Broński z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. Poza statuetkami Mistrzyni Europy otrzymała okolicznościowy czek w wysokości 3 tys. zł.

     

    W tym roku nagrody otrzymali:

    badminton
    UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY BARANOWO

    kat. młodzieżowiec

    Świerczyńska Magdalena
    I miejsce - gra mieszana w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski,
    III miejsce - debel kobiet w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.
    Ponadto Magdalena Świerczyńska zajęła II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity - Lubin 1- 4.02.2018 r.

    Felska Aleksandra
    III miejsce - debel kobiet w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

    kat. młodzik
    Wieczorek Kacper
    III miejsce - gra pojedyncza chłopców w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

    Haber Jan
    III miejsce gra podwójna chłopców w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

    Nowakowski Piotr
    III miejsce - gra podwójna chłopców w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

    Trenerka - Marzena Świerczyńska

     

    UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY "ORKAN" PRZEŹMIEROWO

    Świerczyński Mateusz

    III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity.

    Trenerka - Magdalena Okupniak

     

    brazylijskie JIU-JITSU (BJJ)
    KLUB KOKA SPORT POZNAŃ

    Gruźlewski Szymon
    III miejsce w kategorii U12 (młodzicy) w VIII Mistrzostwach Polski NOGI Jiu Jitsu,
    I miejsce w kategorii U12 (młodzicy) - VIII Puchar Polski,
    I miejsce U12 (młodzicy) DUKO CUP Mistrzostwa Polski.

     

    karate
    KLUB KARATE "SAMURAJ"
    Otwarte Mistrzostwa Polski JKA w Żarach
    Jaskot Maja
    I miejsce kumite indywidualne dziewcząt 12 lat,
    II miejsce kata indywidualne dziewcząt 12 lat.
    Jakubowicz Paweł
    I miejsce kumite indywidualne chłopców 12 lat,
    II miejsce kata indywidualne chłopców 12 lat.

    Rosiak Klaudia
    I miejsce kumite indywidualne dziewcząt 13 lat,
    I miejsce kata indywidualne dziewcząt 13 lat.

    Świątkowska Barbara
    III miejsce kumite indywidualne dziewcząt 13 lat,
    III miejsce kata indywidualne dziewcząt 13 lat.

    Urbanowska Natalia
    IV miejsce kumite indywidualne dziewcząt 16-17 lat,
    II miejsce kata indywidualne dziewcząt 16-17 lat.

    Kawałek Radosław
    II miejsce kumite indywidualne mężczyzn 18-20 lat,
    I miejsce kata indywidualne mężczyzn 18-20 lat.

    Kubiak Mateusz
    II miejsce kata indywidualne mężczyzn + 21 lat.

    Radlicki Daniel
    I miejsce kata indywidualne mężczyzn + 21 lat

    Trener - Mariusz Jewdokimow

     

    kręgle klasyczne
    KLUB SPORTOWY "OSiR VECTOR" TARNOWO PODGÓRNE

    kat. młodziczka/młodzik
    Bonk Michał
    I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików,
    I miejsce w Mistrzostwach Polski Par Młodzików.

    Bartkowiak Krzysztof
    I miejsce w Mistrzostwach Polski Par Młodzików.

    Stachowiak Marta
    II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodziczek,
    II miejsce w Mistrzostwach Polski Par Młodziczek,
    I miejsce w Indywidualnych Makroregionalnych Mistrzostwach Młodziczek,
    I miejsce w Mistrzostwach Polski Par Młodziczek.

    Wąsala Maja
    II miejsce w Mistrzostwach Polski Par Młodziczek,
    I miejsce w Parach Makroregionalnych Mistrzostwach Młodziczek.

    Dworczyk Patryk
    I miejsce w Parach Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików.

    Dziamski Artur
    I miejsce w Parach Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików.

    Trener - Marek Torka

    kat. junior młodszy
    Cwojdziński Jakub
    II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych,
    II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Sprintach,
    III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Parach.

    Dmowski Jędrzej
    III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Parach,
    II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych,
    II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

    Byliński Tomasz
    II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

    Kasprzak Łukasz
    II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.
    II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

    Trener - Dawid Strzelczak

     

    KLUB SPORTOWY „ALFA VECTOR” TARNOWO PODGÓRNE
    Bonk Aleksandra
    II miejsce Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów,
    II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Parach,
    III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Sprintach,
    III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Tandemach,
    III miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów.

    Zygarłowska Dominika
    III miejsce Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów,
    II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Parach,
    III miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów.

    Torka Weronika
    I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Parach,
    III miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów.
    Dziamska Jagoda
    III miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów

    Trenerzy – Joanna Bonk i Tomasz Masłowski

     

    kolarstwo
    KLUB KOLARSKI "TARNOVIA" TARNOWO PODGÓRNE
    Jagodzińska Julita - kategoria Elita
    I miejsce w Mistrzostwach Polski – tor – Pruszków, sprint drużynowy,
    III miejsce w Mistrzostwach Polski – tor – Pruszków, sprinty indywidualne,
    II miejsce w Mistrzostwach Polski – tor – Pruszków, 500 m indywidualnie.
    W kategorii młodzieżowiec - U23
    I miejsce Mistrzostwa Europy – tor – Eagle, Szwajcaria, sprint drużynowy,
    I miejsce w Mistrzostwach Polski – tor – Pruszków, sprint drużynowy,
    I miejsce w Mistrzostwach Polski - tor - Pruszków - sprinty indywidualne.

    Tołomanow Aleksandra - Kategoria Elita
    I miejsce w Mistrzostwach Polski - tor – Pruszków, sprint drużynowy,
    III miejsce w Mistrzostwach Polski – tor – Pruszków, keirin.
    W kategorii młodzieżowiec - U23
    III miejsce Mistrzostwa Europy – tor – Eagle, Szwajcaria, Keirin,
    I miejsce w Mistrzostwach Polski - tor – Pruszków, sprint drużynowy,
    II miejsce w Mistrzostwach Polski – tor – Pruszków, keirin,
    III miejsce w Mistrzostwach Polski - tor - Pruszków - sprinty indywidualne.

    Kostański Mateusz - Kategoria Elita
    III miejsce w Mistrzostwach Polski - szosa – Golczewo, wyścig drużynowy na czas.
    W kategorii młodzieżowiec - U23
    II miejsce w Mistrzostwach Polski - szosa – Golczewo, wyścig drużynowy na czas.

    Burczak Dawid - Kategoria Elita
    III miejsce w Mistrzostwach Polski - szosa – Golczewo, wyścig drużynowy na czas
    W kategorii młodzieżowiec - U23
    II miejsce w Mistrzostwach Polski - szosa – Golczewo, wyścig drużynowy na czas,
    II miejsce w Mistrzostwach Polski - tor – Pruszków, sprint drużynowy.

    Łamaszewski Jan - Kategoria Elita
    III miejsce w Mistrzostwach Polski - szosa – Golczewo, wyścig drużynowy na czas
    W kategorii młodzieżowiec - U23
    II miejsce w Mistrzostwach Polski - szosa – Golczewo, wyścig drużynowy na czas

    Bystrzycki Wojciech - Kategoria Elita
    III miejsce w Mistrzostwach Polski - szosa – Golczewo, wyścig drużynowy na czas
    W kategorii młodzieżowiec - U23,
    II miejsce w Mistrzostwach Polski - szosa – Golczewo, wyścig drużynowy na czas,
    II miejsce w Mistrzostwach Polski - tor – Pruszków, sprint drużynowy.

    Kowal Łukasz - kategoria młodzieżowiec - U23
    II miejsce w Mistrzostwach Polski - tor – Pruszków, sprint drużynowy.

    Mrówka Adrian - kategoria młodzieżowiec - U23
    II miejsce w Mistrzostwach Polski - tor – Pruszków, Scratch,
    III miejsce w Mistrzostwach Polski - tor – Pruszków, 4000 m na dochodzenie,
    III miejsce w Mistrzostwach Polski - tor – Pruszków, wyścig eliminacyjny.

    Trener - Piotr Broński

    kat. młodzik
    Kabaciński Kevin
    III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – szosa - Mikstat, wyścig dwójkami na czas.

    Kaczmarek Jan
    III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – szosa - Mikstat, wyścig dwójkami na czas.
    Trener - Olejniczak Konrad

     

    taekwondo olimpijskie
    UKS ATLAS TARNOWO PODGÓRNE
    Konieczna Martyna
    III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

    Olszyńska Magdalena
    III miejsce w Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików.

    Olszyński Piotr
    III miejsce w Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików.

    Trener - Tomasz Gorwa

     

    taniec
    KS OSIR DANCE STUDIO TARNOWO PODGÓRNE
    kat. juniorki:

    Osowczyk Kinga
    I miejsce - VIII Otwarte Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego Poznań - duet Jazz,
    I miejsce solo Acro dance - Grand Prix PZTF Broniszewice,
    I miejsce solo Acro dance oraz I miejsce Formacja Jazz i II miejsce Formacja Street,
    I miejsce solo Acro dance Grand Prix PZTF Moszczenica i złoty - duet Jazz.

    Goslińska Gabriela
    I miejsce - VIII Otwarte Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego Poznań - duet Jazz,
    I miejsce duet Jazz Grand Prix PZTF Moszczenica,
    I miejsce duet Jazz Grand Prix PZTF Moszczenica oraz I miejsce Formacja Jazz i II miejsce Formacja Street.

    Zygarłowska Ewa
    I miejsce - solo Jazz - IX Otwarte Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego oraz I miejsce
    solo Hip Hop,
    I miejsce Formacja Jazz Grand Prix PZTF Moszczenica i II miejsce Formacja Street.

    Chodyniecka Natalia
    II miejsce - solo Jazz - VIII Otwarte Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego,
    I miejsce solo Jazz Grand Prix PZTF Broniszewice oraz I miejsce Formacja Jazz i II miejsce Formacja Street,
    II miejsce solo Jazz - Grand Prix PZTF Moszczenica.

    Augustyniak Zuzanna
    I miejsce - solo Jazz - IX Otwarte Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego Poznań,
    I miejsce - solo Jazz Grand Prix PZTF Broniszewice,
    I miejsce duet Jazz oraz I miejsce Formacja Jazz i II miejsce Formacja Street.

    kat. senior
    Szymczak Maria
    I miejsce - duet Hip Hop -VIII Otwarte Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego Poznań oraz III miejsce Formacja Street,
    II miejsce Formacja Street Grand Prix PZTF Broniszewice.

    Grzesiak Oliwia
    III miejsce Formacja Street -VIII Otwarte Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego Poznań,
    I miejsce - solo Jazz Grand Prix PZTF Broniszewice oraz II miejsce Formacja Street,
    II miejsce solo Hip Hop Grand Prix PZTF Moszczenica,
    I miejsce solo Jazz Grand Prix PZTF Poznań.

    Jarmużek Tomasz
    I miejsce - duet Hip Hop -VIII Otwarte Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego oraz III miejsce Formacja Street,
    I miejsce - solo oraz duet Hip Hop Grand Prix PZTF Poznań,
    II miejsce Formacja Street Grand Prix PZTF Broniszewice.

    Maruszczak Bruno
    I miejsce - solo hip hop VIII Otwarte Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego oraz III miejsce Formacja Street i II miejsce Formacja Street Grand Prix PZTF Broniszewice.

    Szejwian Jakub
    III miejsce - solo Hip Hop VIII Otwarte Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego Poznań oraz III miejsce Formacja Street IX Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego,
    II miejsce solo Hip Hop - IX Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego,
    II miejsce Formacja Street Grand Prix PZTF Broniszewice.

    Kwiatkowski Olgierd
    II miejsce - solo Hip Hop VIII Otwarte Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego Poznań oraz III miejsce Formacja Street,
    III miejsce - solo Hip Hop Grand Prix PZTF Poznań,
    II miejsce Formacja Street Grand Prix PZTF Broniszewice.

    Trenerki - Beata Dudek i Marlena Tomczak

    sekcja szermiercza – floret
    AZS AWF Poznań
    Lachman Antonina
    I miejsce drużynowo - Puchar Europy,
    I miejsce - XI Europejski Festiwal Szermierki kategoria U – 15,
    I miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży,
    III miejsce - Mistrzostwa Okręgu Juniorów Młodszych,
    II miejsce - Puchar Europy Kadetek,
    II miejsce - III Puchar Polski Juniorów Młodszych.