Polska Anglia

GWiNT Ultra Cross 2018

W miniony weekend na trasie między Grodziskiem Wielkopolskim, Wolsztynem i Nowym Tomyślem odbyła piątej edycji GWiNT Ultra Cross. Nazwa biegu pochodzi od pierwszych liter ww.  Uczestnicy mogli wybrać dystans Mini (55 km), Normal (110 km) i koronny Super (161 km czyli 100 mil).

W tegorocznej edycji start i meta zlokalizowane były w Grodzisku Wlkp. Uczestnicy wystartowali w piątek o godz. 18:00. Biegacze z dystansu Normal wyruszyli z Wolsztyna o drugiej w nocy, a Mini w sobotę w południe z nowotomyskiego rynku. Linię mety w grodziskim parku wszyscy mieli przekroczyć najpóźniej w sobotę do godz. 21:00.

Na najwyższym stopniu podium GWiNT-a Super stanęła Jolanta Witczak. Mieszkanka Lusowa pokonała 100 mil w czasie 24:02:52. Ten sam dystans przebiegła również jej siostra. Wiesława Karkowska triumfowała w swojej kategorii wiekowej. Obie znalazły się w gronie 7 kobiet, które ukończyły ultra maraton. Łącznie wystartowało 99 biegaczy w tym 14 kobiet,  a ukończyło go 54.