Polska Anglia

  Festyn „Bądź dobry jak chleb”

  Festyn „Bądź dobry jak chleb”

  Fundacja „Otoczmy Troską Życie” po raz siódmy pragnie zaprosić dzieci wraz z rodzinami z Gminy Tarnowo Podgórne na kolejny festyn z cyklu „Otoczmy Troską Dzieci” pod hasłem „Bądź dobry jak chleb”.


  W tym roku będziemy świętować 100 rocznicę śmierci św. Brata Alberta Chmielowskiego, który pomagał najuboższym, potrzebującym i bezdomnym. Był założycielem pierwszych tzw. „ogrzewalni” w Krakowie, które  dały początek schroniskom dla bezdomnych. Z racji 100 rocznicy śmierci organizujemy konkurs wiedzy dla dzieci o działalności i życiu św. Alberta Chmielowskiego.

  Jak co roku dzieci będą mogły się również wykazać w konkursach w trzech grupach wiekowych. Wziąć udział w warsztatach plastycznych – decoupage  i konkursie plastycznym, konkursach sportowych: piłce nożnej i strzeleckim organizowanym przez Bractwo Kurkowe. Rodzice i dzieci będą mogli skorzystać z konsultacji specjalistów: ortopedy, dietetyka, pedagoga i psychologa. Nie zabraknie słodyczy i napojów, a rodzice będą mogli degustować kawę z firmy Strauss Cafe Poland. W tym roku również w myśl hasła „Jedzmy polskie jabłka” będziemy obdarowywać uczestników festynu jabłkami. Główną nagrodą festynu będzie tradycyjnie Miś oraz weekend w agroturystyce przy polu golfowym „Kalinowe pole”. Nie zabraknie również występów artystycznych i dobrej muzyki.

  Zapraszamy wszystkich do dobrej zabawy w Szkole Podstawowej „Akademia Pitagorasa” w Baranowie w niedzielę 10 września w godz. 15.00 – 18.00.

  Festyn jest realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Tarnowo Podgórne.

   

  Zarząd Fundacji „Otoczmy Troską Życie”
  Barbara Nowak i Violetta Ciesielska

   

   

  ARz (info Fundacja "Otoczmy Troską Życie")