Polska Anglia

  Dzieci podzielą się książkami ze swoimi rówieśnikami

  Dzieci podzielą się książkami ze swoimi rówieśnikami

  Aby wywołać radość na buzi dziecka, które cierpi z powodu choroby lub nie ma bliskich, naprawdę nie trzeba wiele. 29 i 30 lipca dzieci, które odwiedzą wraz z opiekunami wielkopolskie Centra Handlowe Auchan, będą mogły przekazać książki swoim rówieśnikom z domów dziecka i oddziałów szpitalnych.

  Każde dziecko ma w swojej biblioteczce książki, do których od dawna nie zaglądało. Ich okładki strzegą ciekawych historii, a te mogłyby jeszcze dać radość innym maluchom. Warto je przekazać dzieciom, które na co dzień mieszkają w domach dziecka lub przebywają na szpitalnych oddziałach dziecięcych.

  Dając niepotrzebnym książkom drugie życie, najmłodsi mogą pomóc swym rówieśnikom zapomnieć - choć na chwilę – o smutkach i problemach. Dzięki takim gestom, mali darczyńcy uczą się także cennej sztuki empatii i dzielenia się z osobami, które potrzebują pomocy i wsparcia.

  W ramach akcji pt. „Podziel się książką” 29 lipca w Centrum Handlowym Auchan Swadzim i 30 lipca w Centrum Handlowym Auchan Komorniki odbędzie się charytatywna zbiórka książek. Dzieci będą mogły przekazać swoje książki na cele społeczne na specjalnie zaaranżowanym stoisku wzorowanym na bibliotekę.

  Na wszystkich małych gości czeka tego dnia również moc atrakcji oraz drobne upominki. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w licznych grach i zabawach, podczas których poznają ciekawe przygody bohaterów literackich, nauczą się czytać ze zrozumieniem i zainteresowaniem oraz tworzyć własne opowiadania.

  Ponadto dzieci będą mogły pomalować swoją buzię we wzory, które będą inspirowane wymyślonymi przez nie historiami, a każdy opiekun otrzyma zakładkę do książki z ciekawym cytatem.

  Akcja pt. „Podziel się książką” odbędzie się 29 lipca w Centrum Handlowym Auchan Swadzim przy ulicy Św. Antoniego 2 w Swadzimiu oraz 30 lipca w Centrum Handlowym Auchan Komorniki przy ul. Głogowskiej 432 w Poznaniu. Zbiórka książek oraz animacje będą trwały od godziny 11.00 do 17.00. Udział w animacjach jest bezpłatny!


  ARz (info CH Auchan Swadzim)