Polska Anglia

Druga na ultramaratonie

Drugie miejsce w kategorii open kobiet zajęła Jolanta Witczak, która po raz kolejny przebiegła dokładnie stumilową trasę GWiNT Ultra Cross czyli Super GWiNT.

Biegaczka z Lusowa dystans 161 km pokonała w 22 godz. 16 min. Nazwa GWiNT wzięła się do pierwszych liter w nazwach trzech powiatów - grodziskiego, wolsztyńskiego i nowotomyskiego - przez które przebiega trasa ultramaratonu. Poza tym w Grodzisku, Wolsztynie i Nowym Tomyślu zlokalizowane są najważniejsze punkty na trasie biegu - starty oraz meta. Limit czasu na jego przebiegnięcie wynosił 27 godzin. W biegu wystartowało 75 osób. Rozpoczął się 12 maja o godz. 18:00 startem z Wolsztyna.

Ale to nie koniec sukcesów naszych mieszkańców: siostra Pani Joli - Wiesława Karkowska z Baranowa zajęła pierwsze miejsce na dystansie 100 km w swojej kategorii wiekowej.