Polska Anglia

  Dni Przeźmierowa 2017

  Dni Przeźmierowa 2017

  Tegoroczne Dni Przeźmierowa odbędą się 3 i 4 czerwca.

  W sobotę na scenie zaprezentuje się Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne prowadzona przez Pawła Joksa. Grupa w swoim repertuarze ma najpopularniejsze utwory muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej. W niektórych utworach orkiestrze towarzyszyć będą Mażoretki - laureatki pierwszych nagród na Mistrzostwach Mażoretek we Wschowie. Poza tym podopieczne Gabrieli Drewniak zaprezentują się w samodzielnym programie opartym na tanecznych hitach.
  Niewątpliwą atrakcją obchodów Dni Przeźmierowa będzie występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Modraki”. Kto nie widział w akcji młodszych i starszych podopiecznych Agnieszki Dolaty, powinien nadrobić zaległości – członkowie tego zespołu doskonale tańczą, grają i śpiewają, a ich występy porywają nie tylko fanów folkloru.
  W Przeźmierowie będziemy mogli posłuchać również utalentowanych mieszkanek Naszej gminy: perkusistki Vanessy Jaskólskiej oraz wokalistki Julii Mróz.


  Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespół Myslovitz. O popularności zespołu, który pierwszą płytę wydał w 1995 roku, świadczą 3 platynowe płyty (za „Miłość w czasach popkultury” z 1999 roku, „Korova Milky Bar” z 2002 roku i „Happiness is Easy” z 2006 roku). Zespół w ciągu ponad 20 lat kariery przeszedł długą drogę od przebojowego rocka z pogranicza brit-popu z początków działalności, po dojrzalsze tekstowo i muzycznie utwory, które odnaleźć można na ostatnich wydawnictwach. Najnowszy album, „1577” ukazał się w 2013 roku i był zarazem pierwszym nagranym bez wokalisty Artura Rojka, którego zastąpił Michał Kowalonek. Mimo zmiany frontmana, grupa zachowała charakterystyczne brzmienie i kierunek swojego rozwoju, a piosenki takie jak „Telefon”, „Koniec lata”, czy „Trzy sny o tym samym” zagościły na najważniejszych listach przebojów. Podczas koncertów Myslovitz nie ogranicza się do prezentowania najnowszego materiału, lecz konsekwentnie przypomina także dawniejsze utwory.

  Wszystkie atrakcje sobotniego dnia będą miały miejsce na parkingu OSiR przy ul. Kościelnej 46/48 w Przeźmierowie.

  Natomiast w niedzielę (4 czerwca) o godz. 15 w Centrum Kultury Przeźmierowo będzie można obejrzeć spektakl „Tajemniczy kwiat” Teatru Droga, który odbędzie się na zaproszenie fundacji „Otoczmy troską życie”. Od godz. 16:00 na sąsiadującym z Centrum kompleksie Orlik 2012 będzie można wziąć udział w grach i zabawach przygotowanych przez Radę Sołecką Przeźmierowo.

   

  PROGRAM Dni Przeźmierowa 2017:

  3 czerwca - parking przy hali sportowej OSiR, ul. Kościelna 46/48
  16:30 - Przedszkole Leśne Skrzaty oraz Kaczuszka z Przeźmierowa
  17:00 - 19:00 - finał XIII edycji Rankingu Sołectw Gminy Tarnowo Podgórne
  17:00 - powitanie przez Wójta Gminy Tarnowo Podgórne
  17:15 - Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne wraz z Mażoretkami
  18:00 - Mażoretki
  18:30 - Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego Modraki
  19:00 - Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie
  19:30 - Vanessa Jaskólska
  20:00 - Julia Mróz
  21:00 - GWIAZDA WIECZORU: zespół MYSLOVITZ

  4 czerwca
  15:00 - przedstawienie „Tajemniczy kwiat” Teatru Droga finansowane przez
  Fundację „Otoczmy Troską Życie”, Centrum Kultury Przeźmierowo
  16:00 - gry i zabawy przygotowane przez Radę Sołecką Przeźmierowo, boisko ORLIK 2012