Polska Anglia

  Akcja Masz Głos

  Akcja Masz Głos

  Akcja Masz Głos to jedyna ogólnopolska akcja angażująca mieszkańców i władze lokalne do dialogu i współpracy na poziomie samorządowym. Organizowana jest, aby włączać mieszkańców i mieszkanki w życie publiczne, zachęcać do działania i pokazywać, że mogą być współodpowiedzialni za losy swojej gminy. Od 2002 roku akcja objęła 680 (27 %) gmin w całej Polsce i wzięło w niej udział ponad 2200 uczestników (m.in. grup nieformalnych, organizacji pozarządowych, instytucji).

  W Akcji Masz Głos mogą wziąć udział mieszkańcy, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, uniwersytety trzeciego wieku, rady młodzieżowe, biblioteki, szkoły, lokalne gazety i portale informacyjne.

  Uczestnicy angażują się w życie lokalnych społeczności – zmieniają przestrzeń publiczną (rewitalizują parki, budują boiska i place zabaw), dostosowują program instytucji kultury do potrzeb mieszkanek i mieszkańców, organizują debaty, zwiększają dostęp do informacji publicznej, integrują lokalne społeczności poprzez pikniki sąsiedzkie, wycieczki, wyprawy.

   

  Aby zgłosić się do Akcji należy się zarejestrować - kliknij tutaj

  Nabór trwa do 30 września!

   

  W ramach Akcji uczestnicy otrzymują:

  - bieżące wsparcie doświadczonego zespołu, który pomaga m.in. w planowaniu i realizacji działań,

  - dostęp do wiedzy, porady eksperckich, darmowych publikacji, szkoleń np. o angażowaniu mieszkańców do działania lub prowadzeniu diagnozy lokalnej,

  - możliwość wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami akcji z całej Polski,

  - wzmocnienie pozycji i budowanie prestiżu w środowisku lokalnym, w relacjach z mieszkańcami, władzami oraz w kontaktach z mediami,

  - bezpłatne materiały edukacyjne i promocyjne,

  - możliwość otrzymania minigrantu,

  - szansę na zdobycie nagrody Super Samorząd i udział w uroczystej gali wręczenia w Warszawie.

   

  Więcej na temat Akcji Masz Głos - kliknij tutaj

   

  ARz (info i foto: www.maszglos.pl)