Polska Anglia

  9 czerwca - ludzie z żelaza w Lusowie

  9 czerwca - ludzie z żelaza w Lusowie

  Triathloniści to twardzi ludzie. Trenują latami żeby wystartować w zawodach i udowodnić sobie, że mogą to zrobić. Najpierw pływanie, potem rower i na końcu bieg. A wszystko w jednym starcie.

  Zastanawiasz się czy takie zawody są dla kibica ciekawe? Zapewniam Cię, że są, a konwencja, jaką przyjęliśmy w Triathlonie Lwa tylko to potwierdza.

   

  WIDOWISKOWO I W PĘTLACH

  Żeby było ciekawiej, zarówno dla zawodników, jak i kibiców wymyśliliśmy konwencję zawodów opartą o pętle. To unikatowe rozwiązanie, ale pozwala obserwować zawodników z bliska.

  Woda. Dystans krótki to jedna pętla. Zawodnicy startują z wody i płyną omijając boje w kierunku brzegu, wybiegają z wody i pędzą do strefy zmian po drodze rozpinając piankę. Długi dystans to już dwie pętle. Po pierwszej wszyscy wybiegają z wody, przebiegają ok 100 metrów i wracają do niej na drugą pętlę.

  Rower. Krótki dystans to dwie pętle. Po wyjeździe ze strefy zmian zawodnicy pędzą do ronda i ruszają na trasę. Na rondzie pojawiają się w sumie 4 razy zanim ponownie zjadą do strefy zmian.

  Na długim dystansie do pokonania mają już 4 pętle, a więc rondo mijają aż 8 razy.

  Bieg. Po odstawieniu roweru do strefy do pokonania pozostaje trasa biegowa w kierunku Lusówka. Do przebiegnięcia będzie jedna i dwie pętle zależnie od dystansu.

  Meta będzie usytuowana na parkingu nad plażą.

   

  DLA KIBICÓW

  Wybierasz się na Triathlon Lwa? Co warto zobaczyć? Gdzie się pojawić i o której?

  Harmonogram zawodów znajdziesz poniżej, ale podpowiadamy gdzie się pojawić. Najważniejsze to umiejętnie poruszać się między punktami w określonym czasie.

  Zacznijmy od startu. Odbywa się na plaży w Lusowie i jest bardzo widowiskowy. Pierwsze metry to walka o jak najlepszą pozycję. Warto zobaczyć także wyjście z wody, a przy długim dystansie obserwować bieg między pierwszą, a drugą pętlą. Następnie kroki skieruj w stronę strefy zmian, tam sprawnie przebiega zamiana pianki na rower. To prawdziwa walka z czasem. Później udaj się na rondo, żeby obserwować część rowerową w najbardziej widowiskowym miejscu. Zawodnicy często osiągają prędkość 50 km/h! Pod koniec walki na trasie rowerowej wróć do strefy zmian i zobacz, jak radzą sobie tam najlepsi i kilka metrów dalej obserwuj ich na trasie biegowej, która kończy się metą na parkingu. Bezcenne zobaczyć radość nie tylko zwycięzców, łzy wzruszenia pomieszane ze zmęczeniem, emocjami i radością.

   

  Do zobaczenia w Lusowie!

   

  DYSTANSE TRIATHLONU LWA:

  1/8 IRON MAN

  - pływanie         475 m (1 pętla)

  - rower             22,5 km (2 pętle)

  - bieg               5,2 km (1 pętla)

  ¼ IRON MAN

  - pływanie         950 m (2 pętle)

  - rower              45 km (4 pętle)

  - bieg               10,5 km (2 pętle)

   

  HARMONOGRAM:

  9.00     start Aquathlonu dzieci młodszych

  9.15     start Aquathlonu dzieci młodszych

  10.00    dekoracja Aquathlonu

  10.00    start 1/8 IRON MAN

  13.00    dekoracja zwycięzców 1/8 IRON MAN

  13.30    start 1/4 IRON MAN

  17.30    dekoracja 1/4 IRON MAN

   

  UTRUDNIENIA DLA MIESZKAŃCÓW

  Uwaga, podczas zawodów będą zamknięte ulice:

  - trasa rowerowa – Ogrodowa, Lipowa, Nowa aż do Batorowa, Poznańska do Sadów

  - trasa biegowa – Ogrodowa do Lusówka

  Prosimy o nieparkowanie samochodów na tych odcinkach przez całą sobotę 9 czerwca!

   

  Więcej informacji na www.triathlonlwa.pl - kliknij tutaj

   

  Bieg Lwa

   

  ARz