Polska Anglia

  110 lat tarnowskiego kółka

  110 lat tarnowskiego kółka

   

  Kółko Rolnicze z Tarnowa Podgórnego w tym roku obchodzi 110-lecie istnienia. Z tej okazji zaprasza 15 sierpnia mieszkańców do wspólnego świętowania.

  15 sierpnia o 12.00 w intencji żyjących i zmarłych członków Kółka zostanie odprawiona msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie Podgórnym, a po niej nastąpi krótka uroczystość przy obelisku przy małym kościółku.

  Kółko rolnicze w Tarnowie Podgórnym zostało założone w 1907 roku z inicjatywy dwóch proboszczów: tarnowskiego ks. Ludwika Jarosza i lusowskiego ks. Ignacego Serdeckiego oraz właściciela ziemskiego Zygmunta Plucińskiego z Lusówka. Jego działalność odrodziła się w 2008 roku – od tego czasu członkowie Kółka spotykają się, wspierają się nawzajem, a ich poczet sztandarowy reprezentuje tę organizację na ważnych świętach gminnych i narodowych. Prezesem Kółka jest Stanisław Leitgeber.

  Galeria zdjęć z uroczystości  z okazji święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz obchodów 110 rocznicy powołania Kółka Rolniczego w Tarnowie Podgórnym wykonana przez Kazimierza Szulca.

  kliknij tutaj

   

  ARz