Polska Anglia

14. Bieg i Nordic Walking niepodległości

Ponad 240 osób wystartowało w czternastej edycji Biegu i marszu Nordic Walking, który odbył się w Baranowie dla uczczenia 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 4 lub 7,5 kilometra.

W biegu na 7,5 km wystartowały łącznie - 63 osoby, w biegu na 4 km -  79, w Nordic Walking na 4 km - 100. Impreza była współfinansowana przez Gminę Tarnowo Podgórne. O rozgrzewkę przed startem zadbali WUEFiści z centrum fitness Wuef Club w Tarnowie Podgórnym. Najszybciej z długim dystansem uporała się Adriana Skweres z Klubu Aktywnego Pelpliniaka, która bieg na 7,5 km ukończyła z czasem: 32:09. Druga na mecie zameldowała się Katarzyna Pastwa z Poznanbiega.pl (32:23), a trzecia Anna Bochnak (33:18). Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Wojciech Staniszewski, który ukończył bieg w czasie 26:19. Drugi na mecie był Norbert Czerbaniak z Tarnowo Podgórne biega (27:32), a trzeci Dawid Chwirot z Teatru Nowego w Poznaniu (27:58).

Na krótkim dystansie w kat. kobiet zwyciężyła Katarzyna Popowicz z Popki Team uzyskując czas 17:44. Druga na mecie zameldowała się Maria Albrecht z UKS Lusowo (18:13), a trzecia Monika Owczarczak ze Smochowice biegają (18:28). Wynikiem 13:42 najszybciej czterokilometrową trasę pokonał Marcin Langner z drużyny Po prostu biegam. Drugi czas uzyskał Stanisław Piechnik (14:25), a trzeci Sebastian Kaczmarek z UKS Lusowo (14:47).

W niepodległościowym Nordic Walking pierwsza linię mety przekroczyła Agnieszka Mielecka z Sokoła Gąsawa (26:32). Drugi czas na dystansie czterech kilometrów uzyskała Agnieszka Wojciechowska (27:08), a trzeci Magdalena Ratowska (27:12). Wśród mężczyzn zwyciężył Rajmund Nowak z Nordic Walking Kiekrz, który pokonał trasę w czasie 23:54. Drugie miejsce zajął Maciej Majewski z Łazarza Poznań (24:14), a trzecie Patryk Skrzypczak ze Spartakusa (24:28).

Wszyscy szczęśliwie dotarli do mety, a po przekroczeniu jej linii każdy otrzymał pamiątkowy medal ufundowany przez:

INSTALCOMPACT SERVICE,
    RADĘ RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. POLSKICH NOBLISTÓW W BARANOWIE,

GMINĘ TARNOWO PODGÓRNE.

Nie zabrakło również niepodległościowego akcentu w postaci biało-czerwone kokard dla zawodników i kibiców, które przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Baranowie pod kierunkiem Pani Małgorzaty Jednac-Antkowiak.

Oficjalne wyniki w poszczególnych konkurencjach dostępne są już na stronie

W ramach biegu głównego oraz Nordic Walking rozegrano konkurencje XIV Rankingu Sołectw Gminy Tarnowo Podgórne w sezonie 2017/2018.

Po zakończonej rywalizacji na zawodników czekała gorąca grochówka i słodkie pączki. Po posiłku odbyło się losowanie nagród wśród wszystkich startujących oraz dekoracja zwycięzców.

Dzięki ogromnemu wsparciu Sponsorów i Partnerów do zawodników trafiło ponad 70 kart upominkowych, bonów, karnetów i voucherów następujących firm: